Со антиоксиданси против настинки и грип

21 декември, 20120
nastinka

Влеговме во сезона на настинки и вирози, а и грипот е тука. Компликациите можат многу лесно да се појават иако сите ние во почетокот ги игнорираме. Народски кажано, „ќе ти пројде како на кутре“ е мислење и на докторите и на нас пациентите сè додека не се појават сериозни проблеми за нашето здравје, а знаеме дека секоја година грипот одзема и животи.

Светските медицински и фармацевтски кругови апелираат на превенција зашто само таа е спасот.

При паднат имун систем човекот е подложен на константна атака од бактерии и вируси, тие пак забрзано ги трошат нашите потребни резерви за преживување, мастите и протеините, и не водат во состојба на хроничен замор и недостиг од енергија, која ни е потребна за да се справиме со новонастанатата состојба – ЗАБОЛУВАЊЕТО.

Но постои решение. Тоа се антиоксидантите што дваесетина години се практика во развиениот свет како единствени елементи за кревање на имуниот систем и одбрана од бактерии, вируси и алергии.

Хит во Европа и светот е Ге 132+натурал, петкомпонентна формула за здравје, која го чува и го брани организмот од инфламаторни, воспалителни процеси. Така велат докторите.

Ова негово дејство го докажаа и научниците од Вива цел (Viva cell biotechnology) од Фрајбург, Германија (каде што и фармацевтскиот гигант Баер ги испитува своите препарати). Според нивното истражување, како најсилен антиоксиданс Ге132+натурал на Интернешнел хелт (International health) за 80 отсто го подигнува имуниот, одбранбениот систем на човекот. Во научните кругови ова откритие се смета за револуционерно зашто овие сознанија за зајакнување на имуниот систем со консумирањето на овој природен препарат значат и поинаков пристап за превенција на многу луѓе со различни хронични заболувања што се директно засегнати за своето здравје во периоди на епидемии на настинки и грипови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit