Sony го подготвува новиот Chromebook

27 март, 20120
1

Sony го подготвува новиот VAIO лаптоп кој ќе работи на Chrome OS, открива LaptopPreviews.

Се работи за Chromebook со 11,6 инчен екран, со USB и HDMI порт, слот за SD картичка.

Се шпекулира дека би можел да работи на Nvidia Tegra 2 процесор.

Се шпекулира дека ќе има и 2 гигабајти РАМ меморија и 16 гигабајти SSD.

Samsung и Acer ги лансираа своите први комерцијални Chromebook компјутери минатата година, а кога може да се појави овој на Sony не е познато.

Се очекува неговата цена да биде помеѓу 300 и 400 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma