Совети за бушавата и густа коса

22 април, 20120
kosa

И на мажите и на жените им се случува во одредени денови , косата да им биде до таа мерка неподнослива што нема да можете да ја скротите. Според истражувањата, се воспостави дека навистина мал број луѓе, си ја сакаат својата коса. Само 7 проценти од жените, дури 10%мажи, се изјасниле дека се гордеат со својата коса, додека петина од испитаниците се изјасниле дека, лошата фризура им ја расипала вечерта.

Но, без оглед на се, секоја жена ќе вложи барем малку труд да воведе ред. 58%, од дамите , секојдневно трошат повеќе од 3 производи за коса. Секое утро 45% од нив најрадо би се откажале од времето за доручек, само за да ја доведат до перфекција, фризурата.

А мажите се нешто потолерантни, кога е во прашање нивната фризура. Повеќето би се определиле за алтернативата, секое влакно – своја политика, отколку да ги немаат воопшто. Но, сепак, повеќето од нив, внимателно избираат препарати за коса, а секој 12ти маж, на бербер оди 2 пати месечно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber