Според филмските критичари “Melancholia“ – најдобар филм во 2011 година!!!

9 јануари, 20121
Melancholia

Националното друштво на филмски критичари го избра најдобриот филм за 2011 година. Тоа е филмот “Melancholia”, на контроверзниот данскиот режисер Lars von Triera.

За најдобра актерка критичарите ја избраа Kirsten Dunst, која ја играше главната улога во филмот на Lars von Triera, а за најдобар машки актер е прогласен Brad Pit. Pit со оваа титула се здоби поради улоги во филмовите “Monneyballu” и “The Tree of Life”.

Најдобар режисер, според мислењето на 58 истакнати филмски критичари е Terrence Frederick Malick, кој го режираше филмот “Monneyball”.

One comment

  • zdravko koseski

    9 јануари, 2012 at 10:02

    odlicen

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber