Стивен Тајлер го купи најбрзиот кабриолет во светот

31 мај, 20120
стивен

Фронтменот на групата Аеросмит Стивен Тајлер позираше на своето ново милениче со чeтири тркала.

Тајлер го купи најбрзиот кабриолет во светот а тоа задоволство го чинеше 1,1 милион долари.Hennessey Venom GT Spyder постигнува до 321км/h за 15,9 секунди, односно осум секунди побрзо од Bugatti Veyron.Стивен е првата личност кој побарал ваква кола без кров.

Стивен минатата година не праша дали може својот Venom GТ да го направи кабриолет.Моравме да направиме неколку структурни промени и да изградиме кров кој може да се отстрани.Сетоа тоа ја зголеми тежината на возилото а решивме да му ја  зголемиме силата- велат прозиводителите.
Само пет вакви автомобили ќе бидат произведени оваа година, а Тајлер и понатаму ќе биде единствениот кој има кабриолет Venom GT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris