Студентот од Москва и неговиот најдобар пријател, гепард!

2 април, 20120
87

Најдобар пријател на московскиот студент Андреј Голосов е најбрзото животно во светот, гепард.

Обично се вели дека кучето е најдобар пријател на човекот, но ова не го мисли и студнетот по ветерина Андреј. Тој го земал гепардот под своја закрила уште кога бил бебе и кога починала мајката. Голосов го земал како бебе дома и го хранел. Го чувал пет месеци и потоа го дал во московкста зоолошка градина.

На фотографијата може да се види колкава е љубовта меѓу  гепардот и Голосов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/