Вози Мишкоооо :)))

10 февруари, 20120
bangladesh-roof-ridding12

Ова е стандардна сцена од секојдневниот превоз во Бангладеш, односно “сурфање по возови”. Бангладеш е една од најсиромашните земји во светот и возовите се најчесто користени како превозни средства, но поради сиромаштијата многу од луѓето неможат да си дозволат билет за воз, туку тие треба да патуваат на покривот од возот ризикувајќи ги своите животи. Помислете на ова следниот пат кога ќе заглавите во сообраќајот во удобноста на вашиот автомобил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber