Светските патувања на гигантската патка

28 април, 20120
1

Флорентин Хофман е холандски уметник од Ротердам. Тој е интернационално признат поради неговите огромни скуплтури, кои обично потекнуваат од препознатливи, секојдневни објекти. Овој проект е наречен „Rubber Duck”. Флорентин ја носи оваа огромна препознатлива патка во најразлични градови на светот. Најголемата досега беше однесена во Сент Назаир, Франција, со големина од 26 метри. Погледнете како тоа изгледа.

Амстердам, Холандија

Оукленд, Нов Зеланд

Елст, Холандија

Хаселт, Белгија

Осака, Јапонија

Ротердам, Холандија

Сао Паоло, Бразил

Сент Назаир, Франција

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber