Тинејџерка во провокативни пози: Нема да поверувате, но таа има само 16 години!

16 април, 20120
kendall-jenner_1

Улогата во реалити шоу и донесе светска слава, но оваа млада девојка тука не застанува. Повторно го шокира светот со своите провокативни фотографии.

Нејзината постара полу-сестра е старлетата Ким Кардашијан, но Кендал Џенер не сакала да биде позната само по тоа. Можеби не ги наследила облините кои ги поседува познатата Ким, но долгите нозе и тенкото тело и обезбедиле кариера во манекенството.

Многумина ја осудуваат што на толку млади години се слика во провокативни пози, бидејќи тоа не и доликува на девојка која има само 16 години. Кендал сепак мисли дека тоа не е проблем, што често потврдува и на својот Твитер профил.

-Јас сум многу возбудена што ќе ви ги покажам фотографиите од снимањето на  “FLAVOR” магазинот, напишала Кендал и ги објавила фотографиите на кои ретко кој ќе и даде толку малку години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi