Топ 10 најпиратирани филмови на сите времиња

10 февруари, 20120
Avatar-movie-Wallpapers

Според податоците собрани од Torrent Freak, илјадници филмови се пиратирани секој ден користејќи ги најразличните торенти или некој друг вид на споделување на датотеки. Иако овие топ 10 филмови биле симнувани милиони пати, тие исто така одлично поминале на бокс-офис.

1. Avatar

Симнувања: 21 милион.

Приходи на светско ниво: 2.782.275.172 долари.

2. The Dark Knight

Симнувања: 19 милиони.

Приходи на светско ниво: 1.001.921.825 долари.

3. Transformers

Симнувања: 19 милиони.

Приходи на светско ниво: 709.709.780 долари.

4. Inception

Симнувања: 18 милиони.

Приходи на светско ниво: 825.408.570 долари.

5. Hangover

Симнувања: 17 милиони.

Приходи на светско ниво: 467.483.912 долари.

6. Star Trek

Симнувања: 16 милиони.

Приходи на светско ниво: 385.680.446 долари.

7. Kick Ass

Симнувања: 15 милиони.

Приходи на светско ниво: 96.188.903 долари.

8. The Departed

Симнувања: 14 милиони.

Приходи на светско ниво: 289.847.354 долари.

9. The Incredible Hulk

Симнувања: 14 милиони.

Приходи на светско ниво: 263.427.551 долари.

10. Pirates of the Caribbean: At World’s End

Симнувања: 14 милиони.

Приходи на светско ниво: 963.420.425 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber