Tренинг за женски телохранители во Кина

16 јануари, 20120
4

Компанијата Tianjia Special Guard/Security Consultant организираше тренинг сесии за женски телохранители. Според информациите од компанијата, вкупно 20 жени, од кои повеќето се дипломирани, учествувале во тренинг сесиите пред околу една недела, што беше прв отворен тренинг на женски телохранители во Кина.

Сите учеснички ќе тренираат околу 8 до 10 месеци за да развијат доволно вештини за да им служат на нивните клиенти. На најдобриот кандидат компанијата ќе му понуди и шанса да учествува на понатамошно обучување во Интернационалната безбедносна академија во Израел. Жените телохранители се барани бидејќи се помалку видливи од мажите и можат да се трансформираат во различни позиции, како секретарки или бебиситерки. Женските телохранители исто така се платени подобро, околу 130 долари дневно. Просечната годишна плата во Кина е само 308 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber