Тридневната диета на Софија Лорен

2 февруари, 20120
w

За да има вакво тело на овие години, Софија Лорен јаде три пати дневно мали порции. Секој ден пие чаша кисело млеко со лажичка пивски квасец и ананас. Тридневната диета актерката ја применува на секои 3 месеци .

Првиот ден наутро има свежо исцеден сок од портокал и тврдо сварено јајце. Ручекот се состои од салата од зеленчук и парче варено мисиркино месо. За вечерното мени има паста со морски плодови, спанаќ и  зелена салата без дресинг и маснотии.

Вториот ден започнува со житарици и јогурт. Ручекот е овошна салата и порција урда. За вечера малку шпагети со мисиркино месо и салата марула. Десерт една круша.

Последниот ден наутро имате парче полнозрнест леб и парче нискомаслено сирење. Ручекот се состои од зелена салата и парче варено мисиркино месо. Вечерата е не повеќе од 170 г. лазања со нискомаслено сирење и голема зелена салата. За десерт праска или јаболко.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber