Аман бе! Норвешките работници во тоалет може да бидат само осум минути! :)))

2 февруари, 20120
4v5w

Синдикатот на работниците во осигурителната компанија во Норвешка, ДНБ, се бори против алармниот систем кој ги известува раководителите доколку некој од работниците се задржи подолго време на пауза. Аларомот исто така се вклучува и доколку некој од работниците во тоалет помине повеќе од осум минути.

Синдикатот и организациите за заштита на работниците изјавиле дека ова го сметаат како големо нарушување на приватноста и правата на работникот.

„Секој работник има различни потреби. Да ја ограничите посетата во тоалетот, паузата за цигара или личните телефонски повици на само осум минути е навистина престрого и треба да се промени“, изјавил портпаролот на синдикатот.

Неколку компаниии имале слични рестриктивни барања, така на пример една компанија на сите жени и девојки им наредила да носат црвени нараквици кога имаат месечен циклус за да го оправаат честото посетување на тоалетот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber