Уапсен Боби Браун!

27 март, 20120
v238751p0

Музичарот Боби Браун, поранешниот сопруг  на Витни Хјустон, е уапсен во Лос Анџелес поради возење во пијана состоба.

Боби Браун (43) е запрен вчера околу пладнето поради што телефонирал додека возел. Полицијата се посомневала дека пиел и побарала од него да направи тест за алкохол кој ги потврдил нивните сомнежи, соопштила полицијата во Лос Анџелес.

Раперот е приведен и накратко бил притворен. Против него нешто подоцна најверојатно ќе биде подигнато обвинение.

Браун, кој бил во брак со покојната пејачка и актерка од 1992 до 2007 година, имал бројни конфликти со законот и апсење поради напади, поседување на наркотици, возење во пијана состојба и кршење на условна казна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi