Ултра модерен хотел во Јапонија

23 јануари, 20120
modern_japanese_capsule_hotel_01

Ова е хотелот 9 Hours кој се наоѓа во Кијото, Јапонија. Во него има околу 125 мали „капсули” кои се доволно големи за една личност да легне. Цената на ваквите мали соби е 80 долари вечер и тие се многу популарни во Јапонија, за туристите кои се во тој град само на преспивање. Оовј хотел е дизајниран од Fumie Shibata и е изграден во 1994.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma