Уметник кој наместо со четки, црта со автомобили на далечинско управување

4 февруари, 20120
Ian-Cook-painting2-550x326

Иан Кук е еден од најинтересните уметници на светот. Тој наместо четки за сликање, слика со помош на автомобили на далечинско управување.

28 годишниот Кук, кој е познат и по прекарот Pic – cars – so, развил посебен начин на цртање познат под „авто цртање“. Тој користи неколку видови на автомобили на далечинско управување, ги мачка нивните тркала во најразлични бои и создава навистина уникатни дела.

Верувале или не, тој идејата за ваквиот начин на цртање ја добил кога, како подарок за Божиќ, добил автомобил на далечинско управување и му било кажано да не црта на него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber