Умреле на ист ден, после 60 години брак! Вистинска љубов или..?!

26 јануари, 20120
hg65

Воениот херој Сем Хенделар (85), починал од жал за својата сопруга Кери (85) со која бил во брак цели 60 години и тоа само 24 часа откако таа ја загубила битката со болеста. Лекарите утврдиле дека старецот бил потполно здрав пред да престане да му работи срцето.

„Тие беа лојални еден кон друг. Мојот татко беше во добра форма се додека мајка ми не почина, а потоа неговото среце едноставно престана да чука“, изјавил Џон, најстариот од тројцата синови.

Сем беше во одлична состојба и три пати дневно пешачеше или пак возеше автомобил до локалната болница каде лежеше мајка ми, додал синот.

Парот од Лондон се преселиле во Есекс во 1958 година, а оваа година ја прославиле 60 годишнината од нивниот брак, имале ти сина и осум внуци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber