Уште една брука од Цетински!

16 февруари, 20120
toni

Само што помисливме дека Денот на вљубените со Тони Цетински ќе биде совршен, кога тој со сета сила се обиде да демантира. Тој межеби навистина ја открил трилогијата “Откривање на страст”, но успеал само да ги разочара присутните. Концертот доцнел половина час, но повеќе од 15.000 луѓе во Арената не му замериле. Пред Тони настапил симфониски оркестар, кој извел две теми од филмот “Кум”, за потоа пејачот да ги поздрави со изведбата на „Lucio Dalla“.

Тони, првиот дел од концертот со класична музика, го посветил на неговиот татко и баба, а вториот, со рок и поп балади, вклучувајќи ги и неговите најголеми хитови, на неговата мајка. Но, од хитови ни “х”.

Луѓето во Арената, благо речено, ги разбеснело тоа што, покрај „I don’t wanna miss a thing“, „Bed of roses“,„Ja sam zaljubljen“, „Blago onom ko te ima“, отпеал уште само три, четири свои песни, поради кои луѓето пред се се појавиле на овој концерт. Потоа Цетински ја напуштил сцената и не се вратил на бис. На сето тоа треба да ја додадеме и катастрофално лошата организација на концертот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber