Арета Френклин ќе пее на погребот на Витни Хјустон!

16 февруари, 20120
areta

Кралицата на соул музиката Арета Френклин ќе пее на погребот на Витни Хјустон, кој ќе биде одржан во сабота и ќе биде емитуван во директен ТВ пренос и преку интернет, јавуваат американските медиуми.

Каралицата на соул музиката била многу потресена од веста за смртта на Витни Хјустон (48), на која и била кума.

“Не можам за тоа сега да зборувам. Тоа е многу шокантно и неверојатно”, била првата реакција на Арета Френклин на Facebook.

Како што дознаваме од американските медиуми, музчикиот продуцент и ментор на Витни, Клајв Дејвис лично ја замолил Арета да пее на погребот, на кој ќе присуствуваат уште неколку познати личности меѓу кои и пејачката Чака Кан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber