Уште една фасцинантна куќа, овој пат во Холивуд Хилс

26 март, 20120
3

Погледнете ја оваа прекрасна куќа лоцирана во луксузниот Холивуд Хилс. Во оваа област се наоѓаат едни од најубавите модерни дизајни на куќи, од кои секоја овозможува неверојатни глетки на Лос Анџелес. Проектот за оваа куќа се викаше „Hopen Place” и целата е дело на дизајнерското студио Whipple Russell Architects. Неверојатна куќа!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/