Валентајн изненадување – внесете го ова во Google!

14 февруари, 20120
0717007.42

Ова е вистинското нешто за романтичните математички бубалици. Љубовта и математиката сепак може да одат заедно.

Се што треба да направите е да ја копирате оваа равенка во Google:

sqrt(cos(x))*cos(300x)+sqrt(abs(x))-0.7)*(4-x*x)^0.01, sqrt(6-x^2), -sqrt(6-x^2) from -4.5 to 4.5

Оваа равенка кога ќе се внесе во Google прикажува неколку различни функции кои сите заедно создаваат графикон во облик на срце.

Ова равенка не работи во Internet Explorer, туку само во Google Chrome и Мozilla Firefox.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber