Венчавка меѓу жена и зграда?! Да, да и тоа постои! :)

29 јануари, 20120
yh4g6

Една активистка Б. Аиваз од Сиетл, планира да се венча со 107 години старо складиште за да ги спречи граските власти да го срушат.

Жената била заљубена во оваа зграда и затоа испланирала совршена свадебена церемонија. На местото на складиштето инаку се планира градење на луксузни апартмани, а Аиваз веќе со недели заедно со своите соработници и пријатели го блокираат граењето на тој комплекс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma