Видео: Како нашите предци држеа џоинт?! :)))

11 јануари, 20120
Видео: Како нашите предци држеа џоинт?! :)))

Ниту денеска мајките и татковците не се согласуваат со ставот на своите деца за марихуаната. Меѓутоа тоа не значи дека тие не пробале марихуана никогаш во животот.

Сепак,  нив им било поинтересо. Уплашената Америка назад во 60-тите години стравуваше од ширењето на марихуаната и нејзината консумација, па затоа на телевизиите често  можеле да се видат емисии во кои се зборувало дека младите не треба да пушат марихуана.

За оваа која ќе ја видите во продолжение има и еден многу добар наратор, Сони Бони, кој порано беше и зависник од дроги,  музичар и поранешен член на дуетот „Сони и Шер“.

httpv://www.youtube.com/watch?v=fnv1Qt8MHbY

httpv://www.youtube.com/watch?v=ApQ3HibTi9c

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber