Видео: Нова кариера за принцот Чарлс!

11 мај, 20120

Принцот Чарлс на интересен начин одлучил да ја одбележи посетата на  BBC во Шкотска.

“Ова попладне ќе ве очекува ладно време, дождливо и ветровито низ цела Шкотска” објаснил откако водителката му препуштила збор за да ја прочита временската прогноза, а во неколку наврати успеал и да се пошегува.

Принцот Чарлс во посета дошол со цел да одбележи 60 години работа на телевизијата BBC Шкотска.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi