Видео: Откачени финци на риболов! :)))

4 јануари, 20120
Видео: Откачени финци на риболов! :)))

Неколку луѓе од Финска решиле да нуркаат под мразот на езерото Saarijärvi, а покрај тоа да снимаат и видео за подводниот риболов на еден поинаков начин.

Можеби ќе ви треба некое време додека да сфатите што е горе, а што доле во видеово:

Виц:

Отишле Мујо и Хасо на риболов. Некако не им одел разговорот, па Мујо го прашал Хасо:

–  Хасо што мислиш, што прават нашите жени додека нас не нема.

–  Или хеклаат, или користат шанса што не сме дома.

Мујо се наведнал, почнал да го собира приборот за риболов, а Хасо го прашал:

–  Што ти стана бе Мујо каде одиш.

–  Одам дома мојана незнае да хекла.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber