Видео: Пожарникари против плишан тигар!

24 јануари, 20120
v231704p0

Пожарникари во Хјустон, Тексас биле повикани да го фатат избеганиот тигар кој се качил на врв на еден напуштен хотел, но она што било многу чудно е тоа дека тигарот бил исклучително мирен и тивок.

Повиците биле сфатени многу сериозно, па затоа за самата акција за фаќање на тигарот биле испратен шест пожарникари и едно противпожарно возило. Неколку минути имало тензија меѓу поќарникарите, но кога забележале дека тигарот бил мирен и тивок, сфатиле дека станува збор за плишана играчка.

Погледнете како изгледала акцијата:

httpv://www.youtube.com/watch?v=LAHTW_xz7jk

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma