Видео: Првата слоница која доби контактни леќи! :)

26 јануари, 20120
257111-s2

Исто како и луѓето и животните имаат проблеми со видот. Иако веројатноста дека ќе видиме слон со очила е невозможна, од неодамна можеме да видиме слон со контактни леќи.

Како што пренесоа холандските медиуми, станува збор за 44 годишната азиска слоница Тиди Вин која живее во зоолошката градина во Амстердам.

На оваа слоница и била повредена рожницата од левото око, па затоа ветеринарите одлучиле да и помогнат со поставување на контактни леќи.

httpv://www.youtube.com/watch?v=pRFiD2wN6QY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma