Видео: Слушнете ја божиќната верзија на ‘Gangnam Style’!

6 декември, 20120

Светскиот хит ‘Gangnam Style’ доби своја празнична верзија!

За тоа дека, дури ни празничното расположение не може да помине без популарниот корејски пејач и неговиот заразен хит, доказ е неговиот ремикс на песната ‘Gangnam Style’!

DJ Паоло Монти одлучил да ја искомбинира музичката изработка на Пси со една од најпознатите божиќни песни – ‘Last Christmas’ во изведба на британската група Wham.

Како тоа звучи, погледнете во видеото!

http://vimeo.com/54526179

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber