Вилата на легендарниот гитарист од Битлси на продажба

27 март, 20120
iom

Џорџ Харисон поседувал голем замок вила во швајцарскиот кантон Тичино, која моментално се наоѓа на продажба. Ова е домот, каде Џорџ ги поминал последните денови од неговиот живот.

Прекрасниот дом има неверојатен поглед кон езеро, има шест спални соби, луксузно е опремен и декориран.

Цената не е позната, но со сигурност ќе биде совршена за некој милионер кој сака приватност.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi