Вишна врз ноктите – повторно во сила

25 јануари, 20120
1

Во денешно време постојат илјадници нијанси лакови, но нијансите на вишна се стара тенденција која сега е посилна од секогаш. Оваа боја лак за нокти е секогаш актуелна и ги прави рацете да изгледаат заслепително, не мислите ли?

Во зима стилистите препорачуваат да се употребуваат темните бои – темно црвената, темно сината, темно кафејавата и бордо и вишна темните тонови.  Изборот на лак најдобро е да се искомбинира со коланот, чантата или пак шминката. Многу од нас го прават својот избор на лак во зависност од модните тенденции во однос на актуелните бои за сезоната. А оваа сезона токму темно црвеното и вишна нијансите се ултра актуелни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber