Во Канзас се гради засолниште во случај на апокалипса!

12 април, 20120
1

Во периферијата на Канзас, САД се гради луксузно засолниште за богатите, каде наводно ќе може да се спасат доколку дојде судниот ден.

Засолништето се гради во окното на стар ракетен силос, а се наоѓа на 53 метри под земјата. Засолништето наводно може да издржи атомска експлозија, замјотреси, терористички напади, соларни бури и пандемии.

Комплексот од луксузни станови ќе има и кино сали, базен, медицински центар, училиште, библиотека и затоврена површина каде ќе се одгледува зеленчук и други култури. За создавање електрична енергија се ставени ветерници и генератори.

За да бидете спасени од апокалипсата за овој луксуз треба да издвоите околу 7 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber