Во Шпанија запленети 11 тони хашиш, во акција уапсени 35 лица

26 декември, 20120
MEXICO-US-DRUG-SHARKS

Шпанската полиција запленила 11 тони хашиш, кои со камиони се транспортирани од Мароко.

Полицијата разбила еден од најголемите ланци во шверц на дрога во Европа и уапсила вкупно 35 луѓе.

“Разбиената мрежа го контролирала целиот шверц на синџирот од произведство до пакување, испорака во Шапнија, складирање и дистрибуција низ Европа, особено во Франција, Белгија, Англија и Холандија”, се истакнува во соопштението.

АФП јавува дека поголемиот дел од дрогата е пронајдена во магацините во Толедо, каде што полицијата пронашла вкупно 8, 5 тони. Покрај хашиш, запленети се и 150 илјади евра, 14 возила и 109 мобилни телефони.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit