Volkswagen Nils

8 јануари, 20120
naslovna

Volkswagen Nils претставува “микромобилност” која е насочена кон патници кои патуваат 15 милји или помалку до и од работа дневно. Вгнезден во алуминиумска шасија, непосредно зад возачот, се наоѓа компактен електричен мотор со 20 коњски сили, една брзина на пренос и литиум-јонски батерии. Опсегот на возење се проценува на околу 70 километри. Nils е ултра лесен и изгледа забавно да се вози.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber