Воз од 34 метри направен од 1,3 тони чоколадо

22 ноември, 20120

Се работи за фасцинантна композиција на воз долг 34 метри за кој се потрошени 285 килограми врвна белгиска чоколада и вкупно 784 часа работа.

Возот со неговата должина го урна светскиот рекорд на најдолга композиција направена од чоколада, влегувајќи во Гинисовата книга на рекорди. Макетата е изложена во Брисел на отворањето на неделата на чоколадата.

http://www.youtube.com/watch?v=juwPhJb4Zj4&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit