За Денот на вљубените дури 4 милиони американци планираат запросувања! :)))

7 февруари, 20120
Will You Marry Me?

Денот на вљубенит (Св. Валентин) на 14 февруари за многумина е најромантичниот датум во годината, а со тоа се сложуваат и 4 милиони американци кои токму на тој ден планираат да ги запросат своите девојки.

Според истражувањето спроведено од компанијата “American Express” околу 30% планираат да ја побараат својата девојка за жена токму на овој ден.

Скоро 48% од нив мислат дека вереничките прстени треба да чинат меѓу 800 до 4000 евра, додека 22% од нив не планираат да потрошат повеќе од 1500 евра. Само 5% се оние кои планираат да потрошат повече од 8000 евра за оваа цел.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber