За денот на вљубените во Виена се очекува промет од 20 милиони евра :)))

14 февруари, 20120
bv6

Денеска во главниот град на Австрија по повод празниците се очекува промет од околу 20 милиони евра. Најдобар промет се очекува да направат 193 виенски цвеќари и 116 останати продавници кои продаваат цвеќе.

Анкетата која ја спровела трговската комора на Виена, скоро половина од граѓаните планираат да купуват подароци за своите најмили.

Покрај свеќе се планира да се подаруваат и разни слатки, чоколади, парфеми и вредносни ваучери.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber