За малку ќе го згмечел бик од 680 килограми!

29 март, 20120
xg4

Јавачот на бикови од Бразил, Емилио Резенде (24) одвај останал жив, кога на сред родео во Ново Мексико паднал од разбеснатото животно.

Чизмата и мамузот му останале заглавени во каишот кој бил закачен на бикот, а по падот животното тешко 680 килограми продолжило да скока и трча.

Во еден момент бикот високо ги кренал предните нозе, а јавачот паднал, кога сите во публиката помислиле дека Емилио е на „готов“ тој успеал да се извлече и да избегне страшна смрт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi