Зачинот кари против ракот на дебелото црево

8 мај, 20120
zz

Последната студија тврди дека карито содржи лековита супстанција која може да биде вистинското оружје кое и е потребно на медицината да се справи со оваа тешка болест.

Ракот на дебелото црево е вториот најсмртоносен вид рак. Пациентите со напреден стадиум на развој на рак добиле таблети со висока концентрација на куркумин, за да се утврди дали тоа може да го зголеми ефектот на појаките но високо токсични лекарства од хемотерапијата.

Половината од пациентите со оваа тешка болест, околу 20 000 души, достигнале напреден стадиум, каде ракот се распространил и бил тежок за лечење. Студијата покажала дека куркоминот штити од рак и го зголемува ефектот на лекарствата наменети за уништување на раковите клетки во дебелото црево.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber