Заслепувачка светлина предизвика паника: Граѓаните убедени дека виделе вонземјани

14 декември, 20120
svetlina
Заслепувачка светлина која се појавила на небото предизвикала голема паника помеѓу граѓаните на Шри Ланка. Иако војската се обидува да ги разувери, граѓаните се убедени дека се работи за вонземјани.
Военото воздухопловство на Шри Ланка ги презема сите мерки за да ги смири граѓаните кои стравуваат дека виделе вонземјани, пренесува порталот Emirates 24/7.
Војската тврди дека на радарите немало никакви ознаки за непознати објекти во орбитата, но таа и понатаму го надгледува небото.
Неколку луѓе во повеќе делови од државата виделе светло кое се спушта на Земјата.
Телевизијата News First во својата програма ги прикажа снимките од оваа необична светлина, но се’ уште никој не успеал да објасни за што се работи.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=corTnLoD6Xo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit