Земјата навечер – неверојатни фотографии сликани од вселената

26 јануари, 20120
Aurora-Australis-Over-Indian-Ocean-from-space-nasa

Marshal Center за вселенските летови при NASA има постирано неверојатни фотографии на Flickr. Прикажани се неверојатни погледи на Земјата во текот на ноќта. Сите фотографии се направени од Меѓународната вселенска станица, почнувајќи од 1 мај 2003 година. Погледнете ги најубавите!

Бразилија, Бразил

Каиро и Александрија, Египет

Калифорнија, САД

Кејптаун, Јужна Африка

Дубаи, Обединети Арапски Емирати

Европа и Африка

Флорида, САД

Границата Индија-Пакистан

Истанбул, Турција

Лас Вегас, Невада, САД

Лондон, Англија

Милано, Италија

Течението на Нил, Африка

Токио, Јапонија

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber