Зградата на бриселката берза станува храм на пиво! :)))

8 февруари, 20120
vy45

Старата зграда на берзата во центарот на Брисел наскоро ќе биде претворена во храм на пивото, соопштиле градските власти.

Познатата зграда од 19 век која се наоѓа во непосредна близина на главниот градски плоштад се уште служи на својата првична намена, но голем дел од просторот е неискористен.

Атоа градските власти одлучиле да одобрат 15 милиони евра проект кој ќе ја претвори зградата во храм на белгиското пиво, а на туристите ќе им се нуди уникатно пивско искуство.

Таму ќе може да се дегустираат стотици видови на пиво, особено оние кои се прават во Белгија и да се научи нешто за традицијата и производството.

Белгиското пиво кое се смета за едно од најдобрите во светот, е национална гордост на оваа земја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber