Жизел Бундхен е првата милијардерка помеѓу моделите :))))))

26 јануари, 20120
Giselle Bundchen face-of-maxfactor

Официјално една од најбогатите манекенки  на светот е бразилскиот топ модел Жизел Бундхен!  Покрај тоа што заработила огромна сума на пари шетајќи по модните писти, Жизел многу пари заработила и на својата линија на долна облека.

Богатството на убавата бразилка, според проценките на експертите и понатаму че се зглемува, бидејќи нејзината марка на долна облека го освојува светот. Компанијата “Hope”, за која Жизел ја дизајнирала својата линија на долна облека, пријавила пораст на продажбата на своите производи дури и за 40%.

Само после една година поранешниот ангел на брендот Victoria’s Secret заработила повеќе од 30 милиони евра, а експертите предвидуваат дека токму таа ќе стане првата милијардерка меѓу супермоделите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber