Зошто треба да избереме органска козметика

19 февруари, 20120
Natural-Cosmetics

Сертифицираната природна козметика не содржи штетни и сомнителни синтетички компоненти од типот на вештачки бои, конзерванси и синтетички ароми, кои влијаат на природните биолошки процеси, се натрупуваат во организмот и можат да предизвикаат алергии, дерматози, хронична интоксикација на кожата, екземи, акни и дури и рак.

Природната козметика е ефективна,

Природната козметика не води до зависност на кожата од препаратите,

Природната козметика не ги нарушува биохемиските процеси на кожата, туку им помага да се активираат,

Природната козметика е апсолутно безопасна и хипоалергена,

Природната козметика не е штетна и за околната средина,

Направете добро за вашата кожа и изберете природна органска козметика!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma