50 вооружени специјалци ќе го чуваат малиот принц Џорџ!

31 јули, 20130
5

После раѓањето на малиот Џорџ некои медиуми прогнозираа дека тој може да стане жртва на киднапирање. И макар што тоа се само хипотези, родителите на третиот по ред престолонаследник на тронот – решиле да земат сериозни мерки за неговата безбедност.

Според британските таблоиди малиот принц ќе биде чуван од 50 вооружани полицајци, кои ќе бидат распределени на имотот на Елизабета Втора во Норфолк, Источна Англија каде се очекува наскоро да се преселат и новопечените родители.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris