Мет Дејмон: Сакам да бидам како Бред Пит!

31 јули, 20130
6

Актерот Мет Дејмон признава дека се восхитува од колегата Бред Пит па во описот стигна до таму, па како на шега јавно изјави: “Го поминувам животот обидувајќи се да бидам како Бред Пит“.

И покрај тоа што Дејмон е близок пријател со Бред и често го посочува како пример, тој открива дека е среќен поради фактот што неговата сопруга не е толку позната како Анџелина Џоли.

“Среќен сум што се вљубив во обична жена. мојата сопруга не е ѕвезда, не е актерка. Тоа ме спасува од огромното внимание што ги гуши моите колеги“, вели актерот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi