Acura NSX 2015

12 ноември, 20130
21

Доколку разговараме за идните спортски возила,никако не смееме да ја заборавиме Acura NSX 2015. Откриено беше од страна на компанијата дека производството на ова возило ќе биде во Америка. Новата Acura, за разлика од оригиналната NSX ќе се базира на хибридната технологија на Хонда. Во секој случај, ова возило ќе го придвижува и V6 мотор кој ќе овозможи доволно моќ за движење по улиците.

httpv://www.youtube.com/watch?v=9ZwOdUOr-sM

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit