Џена Џејмисон: Се враќам на порното! (видео)

12 ноември, 20130
26

Една од најголемите порно ѕвезди на сите времиња, Џена Џејмисон (39) одлучила после 5 годишна пауза повторно да се врати на снимање порничи, а како причини наведува дека и требаат пари за своето семејство како и желбата за забава и дружење со фановите.

Џена која во текот на својата кариера снимила 164 порно филмови своевремено беше некрунисана порно кралица која заработуваше по 60 000 долари дневно од снимање, а над 30 милиони долари заработи само од продажбата на нејзината продукциска куќа “Клуб Џена“. Исто така милионски суми заработила и од автобиографијата како и продажбата на секс играчки со нејзин потпис.

На доделувањето на “Порно оскарите“ во 2008 Џена практично објави дека се пензионира и се збогуваше со порно филмовите со зборовите:

“Никогаш повеќе нема да ги ширам нозете во оваа индустрија!“…

httpv://www.youtube.com/watch?v=0TDXIikwvic

Но очигледно дека милионите лесно се трошат, бидејќи Џена најавува  камбек во истата таа индустрија, а како мотив стои издршка за нејзиното семејство.

Džena Džejmison

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit