Alfa Romeo 4C

11 февруари, 20130
alfa-romeo-4c-displayed-at-villa-deste-in-all-its-glory-photo-gallery-medium_3

Неодамна одржананата средба на претставниците на Алфа и лидерскиот бренд, откри низа детали кои досега не ги знаевме за спортското купе 4C…

Новата Alfa Romeo 4C нема да има 300КС, како што досега се шпекулираше. Класичната везија на ова спортско купе од 1,75-литарски турбо има 235КС како и Giulietta QFV од која е позајмен моторт. Тоа за некого ќе биде мало разочарување, но 4C и понатаму ќе биде исклучително брз, ако земеме во предвид дека поради карбонската конструкција ќе биде тежок околу 900кг.

Потврдено е дека Alfa Romeo 4C покрај класична варијанта, ќе биде достапна и во кабриолет, т.е. “Racing” и “Stradale” варијанти. Додека 4C Racing ќе биде исклучиво автомобил за стаза, Stradale варијантата ќе биде улична верзија, која би требало да има 235КС.

Исто така е откриено дека италијанците планираат да прозиведат 2.000 примероци од овој автомобил, кој ќе биде поделен во споменатите веријанти.

Фотографиите се снимени на промоција на Villa d’Este.

ALFA ROMEO 4C

ALFA ROMEO 4C

ALFA ROMEO 4C

ALFA ROMEO 4C

ALFA ROMEO 4C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber