Audi S1 2014

10 декември, 20130
Farbe: Gletscherweiss

Долго очекуваното Audi S1 веќе некое време се тестира во Германија и е опремено со верзија на 2.0 литарски ЕА888 линиски 4 цилиндричен мотор, нешто слично како моторот на GTI. Но за разлика, овој мотор ќе развива максимални 220 коњски сили, со тоа што ќе биде погон на сите тркала. Моторот ќе биде поврзан најверојатно со 6 и 7 степеничен мануелен менувач, а ќе има и можност за автоматски, зависи од желбата на купувачите. Најновото нешто го носи агресивниот преден дел и спојлер на кровот. Цената сеуште не е позната, па останува да видиме кога ќе се појави во 2014.

httpv://www.youtube.com/watch?v=sODM1uSE0i4

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit