Ново ажурирање на KitKat

10 декември, 20130
24

Сопствениците на Нексус 5 не би требало да се загрижат кога ќе видат дека нивниот Андроид 4.4.2 се ажурира повторно. Имено пред неколку дена беше пуштен новиот КитКат меѓутоа се појавија многу багови и грешки во самиот софтвер, па затоа Гугл да ја исправи таа грешка пушти ново надополнување. Новото ажурирање ќе пристигне за новите Нексус 4 и Нексус 5 а за таблетот Нексус 7 ќе излезе во текот на следната недела. Инаку промените на најновото ажурирање се однесуваат на помали грешки, како индикаторот за гласовната пошта како и неспецифични софтверски грешки и сигурносни додатоци. Некои од корисниците забележале намалување на квалитетот на фотографиите и многу погласно звонење отколку претходно.

На пролет, се очекуваат повеќето корисници на Андроид да го добијат својот нов КитКат односно 4.4.2.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit